خدمات آزمایشگاه شرکت رازین پلیمر

خدمات آزمایشگاه شرکت رازین پلیمر

از جمله تست های قابل انجام در آزمایشگاه رازین پلیمر به موارد زیر می توان اشاره کرد:     تست مقاومت کششی و مقاومت خمشی Flexural strength , tensile Strength Tensile Strengthیکی از مهمترین پارامترهادر کنترل کیفیت مواد اولیه و همچنین یکی از اصلی ترین پارامترها در طراحی قطعات پلیمری می باشد. این پارامتر و […]

از جمله تست های قابل انجام در آزمایشگاه رازین پلیمر به موارد زیر می توان اشاره کرد:

 

 

تست مقاومت کششی و مقاومت خمشی Flexural strength , tensile Strength

Tensile Strengthیکی از مهمترین پارامترهادر کنترل کیفیت مواد اولیه و همچنین یکی از اصلی ترین پارامترها در طراحی قطعات پلیمری می باشد. این پارامتر و پارامترهای دیگری که به وسیله این آزمون به دست می آید (شامل درصد ازدیاد طول تا نقطه تسلیم ، درصد ازدیاد طول تا نقطه شکست، مدول کششی) به کمک نرم افزار های خاص و سیستم تست بسیار دقیق اندازه گیری و گزارش می شود.

این تست در آزمایشگاه رازین پلیمر به کمک دستگاه یونیورسال انجام می شود. پس از انجام تست داده های کسب شده در حافظه دستگاه ثبت شده و در مواقع مورد نیاز قابل دسترسی خواهد بود.دستگاه مورد استفاده در این شرکت با بالاترین دقت پارامترهای دیگری مانند Tensile modulus, elongation at yieldو flexural modulus را در اختیار قرار می‌دهد.

Flexural strength   یکی از پارامترهای مهم کیفی مواد است که به همراه مدول خمشی گزارش می شود. این تست به کمک دستگاه تست یونیورسال مطابق با استاندارد ASTM  انجام خواهد شد.

 

تست مقاومت ضربه

مقاومت ضربه به دو صورت مقاومت ضربه به روش آیزود و مقاومت ضربه به روش چارپی انجام می گیرد. این تست در دمای محیط تا دمای منفی 40 درجه قابل انجام می باشد. به کمک این تست مقاومت به ضربه برحسب کیلو ژول بر  متر مربع یا ژول برمتر نمونه گزارش شده و می تواند مبنایی برای مقایسه گرید های مختلف بوده و در طراحی قطعات مهندسی با پلیمرهای پیشرفته به کار می آید.

 

تست MFI

آزمونMFI  یک آزمون استاندارد و رایج در صنایع پلاستیک می باشد که نوع فرآیند پذیری ترموپلاستیک ها و همچنین طول زنجیره های مولکولی آنها را در مقایسه با یکدیگر مشخص می کند.

از اطلاعات این آزمون برای کنترل کیفیت مواد اولیه انواع گرید های ترموپلاستیک شامل انواع گرید های پلی اتیلن، پلی پروپیلن، پلی کربنات ، ABS و سایر پلیمرها استفاده می شود. اطلاعات این آزمون در تنظیم پارامترهای فرآیند دهی مانند دما و فشار فرایند قالبگیری و اکستروژن کمک بسزایی خواهد کرد.  این آزمون در محدوده دمایی 190 تا 300 درجه در آزمایشگاه رازین پلیمر مطابق با استاندارد ASTM, ISO  و INSO انجام می گیرد.

 

آزمون تعیین مقاومت حرارتی به روش HDT

تست HDT Heat Deflection Temperature)  ) با اندازه گیری دمای خم شدگی قطعه تحت بار استاندارد به شناسایی و کنترل کیفیت مواد پلیمری کمک می کند. در این تست نمونه تحت یک بار استاندارد قرار گرفته و سپس با قرار گرفتن در یک حمام روغن، دمای محیط با یک نرخ استاندارد افزایش می یابد. این افزایش دما تا زمانی ادامه می باید که قطعه به میزان ذکر شده در استاندارد تغییر شکل دهد. دمایی که قطعه در آن به این میزان از خم شدگی می رسد  بعنوان دمای HDT گزارش می گردد.

 

آزمون اندازه گیری نقطه نرم شدگیVICAT  

تست ویکات یک تست استاندارد برای اندازه گیری نقطه نرم شدگی محصولات پلیمری بوده که در شناسایی و کنترل کیفیت مواد اولیه و محصولات پلیمری بسیار پرکاربرد می باشد. این تست مطابق با استاندارد ملی ایران و استاندارد ASTM قابل انجام می باشد.

خدمات آزمایشگاهی

 

آزمون رنگ سنجی Color meter

آزمایشگاه رازین پلیمر به کمک یکی از دقیق ترین دستگاه های رنگ سنجی موجود در دنیا پارامترهای رنگی کلیه قطعات را محاسبه و گزارش می نماید. این پارامترها برای کنترل کیفیت و یا Color Matching  مواد و قطعات با قطعات مرجع بسیار پرکاربرد می باشند .

در این تست میزان پارامترهای اصلی رنگ مانند تیرگی و روشنی و همچنین  میزان آبی، زردی، سبزی و قرمزی قطعات اندازه گیری و بصورت کمی گزارش می شوند.

 

آزمون اندازه گیری سختی Hardness

این آزمون مطابق استاندارد ایزو و استاندارد ملی قابل انجام است .آزمون با متد shore  و در دو مقیاسA  وD  انجام می گیرد. این تست یکی از پرکاربرد ترین تست ها در صنایع لاستیک و پلاستیک به خصوص در تولید و کنترل کیفیت انواع TPE  می باشد.

خدمات آزمایشگاهی

 

آزمون تعیین درصد خاکستر

این تست با عنوان Ash content  شناخته می شود. در این تست میزان فیلر و یا تقویت کننده معدنی به صورت بسیار دقیق اندازه گیری و گزارش می شود .

خدمات آزمایشگاهی

دیدگاه شما

 استانداردها

کلیه حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به شرکت رازین پلیمر است | 1400  |  طراحی و اجرا : آژانس تبلیغاتی هور